Etik Hacker Eğitimi

Eğitim Tanımı:
Güncel güvenlik tehditleri, saldırı vektörleri, hacking tekniklerinin, metodolojilerin, araçların ve güvenlik önlemlerinin pratik gösterimlerine odaklanan kapsamlı Etik Hacking ve Bilgi Sistemleri Güvenliği Denetimi programıdır.

Bu eğitim; diğer teorik eğitimlerin aksine, aktif-katılımlı interaktif bir çalışma ortamı sunmaktadır. Yeni elde edilen bilgiler ile eğitim sırasında sanal laboratuvar ortamında sızma testi ve hacking yapılarak ve ayrıca sistemlerin korunmaya yönelik uygulama yaparak pratik yapma deneyimi ve imkanı sunmaktadır. 

Bu eğitim ile önce sistemlerin nasıl savunulduğunu anlamak ile başlanır ve daha sonra ağ tarama ve saldırma aşamalarına geçilir. Davetsiz misafirlerin nasıl hak yükselttiği ve sistemi korumak için hangi aksiyonların alınması gerektiği öğretilir. Saldırı Tespit Sistemleri (IDS), Politika Oluşturma, Sosyal Mühendislik, DoS/DDoS Saldırıları, Hafıza Taşması ve Virüs Oluşturma gibi konular hakkında da bilgi paylaşımı yapılır ve pratik yapma imkanı vardır.

Yoğun içerikli eğitim programını aldıktan sonra Etik Hacking üzerine uygulamalı deneyime sahip olursunuz. Bu eğitim aynı zamanda CEHv8 (Certified Ethical Hacking) eğitim içeriği ile uyumludur ve EC-Council Sertifikalı Etik Hacker (CEH) sınavı 312-50’ye sınavına da hazırlanmış olursunuz.

Hedef Kitle:

Güvenlik konusuna ilgisi olanlara, bu konuda çalışmak isteyenlere, çalışanlara, denetçilere, sistem yöneticilerine ve kendi ağ altyapısının bütünlüğü ile ilgilenen herkes için önemli ölçüde faydalıdır.

Eğitim Süresi:
60 saat (teorik ve uygulamalı)

Ön-Gereksinimler:
Temel düzeyde ağ ve Linux bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Eğitimin verimli geçmesi için öncesinde Network ve Linux eğitimlerinin alınması tavsiye edilir.

Eğitim Ana Konu Başlıkları:

 1. Güvenlikçiler İçin Temel Ağ
 2. Güvenlikçiler İçin Temel Linux
 3. Etik Hacker’lığa Giriş
 4. İz-Takibi ve Keşif Yöntemleri
 5. Ağları Tarama ve Sıralama Yöntemleri
 6. Sistem Hack’leme
 7. Zararlı Yazılımlar
 8. Ağ Dinleme
 9. Sosyal Mühendislik
 10. Servis Engelleme Saldırıları (DoS/DOS)
 11. Oturum Çalma
 12. Web Sunucuları Hack’leme
 13. Web Uygulamalarını Hack’leme
 14. SQL Enjeksiyonu Saldırıları
 15. Kablosuz Ağları Hack’leme
 16. IDS, Firewall ve Honeypot’ları Atlatma
 17. Hafıza Taşması
 18. Kriptoloji
 19. VoIP Sistemlerini Hack’leme
 20. Sızma Testleri